Szkodliwość Papierosów Elektronicznych

Palenie papierosów bezapelacyjnie jest szkodliwym i niezdrowym nałogiem. Skutki palenia są tylko i wyłącznie złe. Jedyną zaletą jest rozładowanie nerwów i pozbycie się stresu. Jednak palenie papierosów zazwyczaj prowadzi do nowotworów i problemów z płucami.

Od kilku lat coraz popularniejsze stają się jednak zamiennik analogów, a mianowicie papierosy elektroniczne. Często można usłyszeć, że są równie szkodliwe, jak zwykłe papierosy lub nawet jeszcze bardziej. Jednak czy jest to prawda? Zdaniem wielu specjalistów e-papierosy są praktycznie nieszkodliwe. W tym artykule postaramy się przedstawić, która teoria jest poprawna i najbliżej prawdy.

Uzależnienie od nikotyny jest popularne w społeczeństwie. Według wszelkich statystyk palenie papierosów powoduje setki tysięcy chorób każdego roku. Obrazuje to, jak ogromna jest skala uzależnienia od palenia. Właśnie dlatego kilka lat temu państwo zakazało palenia w miejscach publicznych. Nieustannie też odnotowuje się podwyżki papierosów.

Wszystko to, aby ograniczyć wydatki i choroby, które idą za tym nałogiem. Jednak jak się okazuje pomocne w oderwaniu się od trujących papierosów jest używanie e-papierosów. Ich popularność rośnie nieprzerwanie od kilku lat.

Już teraz coraz więcej ludzi, którzy dawniej palili analogi przechodzi na wapowanie. Oczywiście e-papierosy także zawierają nikotynę. Nie bez powodu tak łatwo zastąpić nimi analogi. Jednak sama nikotyna nie jest powodem wszelkich chorób. Jej działanie przede wszystkim nas uzależnia.

E-papierosy wbrew niektórym opiniom są zdrowsze od standardowych papierosów. Nie posiadają substancji smolistych, dymu tytoniowego. Pozbawione są także innych trujących, chemicznych substancji. Oczywiście w e-papierosach znajduje się wiele minusów. Przede wszystkim według państwa sprzyjają do uzależnień wśród młodzieży. Jednak specjaliści stwierdzili, że ich palenie jest zdrowsze i bezpieczniejsze względem palenia analogów.

Nie ma tutaj bowiem substancji, którą są przyczyną pojawiania się nowotworów. Z drugiej strony nie da się ukryć, że elektroniczne fajki mają podwójną ilość substancji smakowych. Jednak podobne substancje występują w produktach spożywczych.

Potwierdzone jest także, że osoby, które używają e-papierosów w większości przypadków rezygnują z biernego palenia. Jest to dobry rezultat, bo przestają się aż tak truć. Poza tym według badań wśród osób, które wybierają elektroniczną formę palenia, stężenie nikotyny jest o wiele niższe.

Sami producenci e-papierosów zapewniają, że ich produkty są nieszkodliwe. Przeprowadzana są także badania, w jaki sposób ich produkty działają na organizm człowieka. Jeśli więc już kupujemy e-papierosy to wybierajmy te markowe i sprawdzone. Lepiej nie ufać chińskim podróbkom.